Нема нови времени пасоши за Камчев и Панделески?


2 копии

Реакцијата на надлежниот јавен обвинител во предметот треба да се разбере како израз на моментално разочарување, по сознанието за донесената одлука во предмет ...
| | веќе видена | слични

Колегиумот, како што се посочува во соопштението од Апелација, оценил дека искажаните сомневања на Рускоска се паушални, неосновани и грубо мешање во работата ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 20 ноември 2019 (МИА) – Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, обвинета во случајот „Рекет“, е пуштена во домашен притвор по одлука на ...
| | веќе видена | слични

Димишкова, која беше спомнувана во снимените разговори поврзани со случајот „Рекет“, повикана е во Обвинителството како лице кое дава потребни известувања. ...
| | веќе видена | слични

Информацијата ја потврдија судии од Апелација за дел од медиумите. Од Апелација најавуваат соопштение во текот на денот. Апелацискиот суд вчера ја уважи ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија во соопштение изнесе официјален став откако Апелацискиот суд ја објави содржината на СМС-пораката, што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 528 | | | веќе видена

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 160 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 234 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 198 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена

Министерството за здравство на Косово вечерва објави дека уште едно лице заразено од Ковид-19 почина на Инфективната клиника при Клиничкиот и универзитетски ...
сите 683 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема нови времени пасоши за Камчев и Панделески?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: