Заев: Создаваме услови да ги задржиме здравствените работници во земјава


2 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска во Собранието го образложи предлогот доктор Арменд Арслани да биде избран за заменик-министер за здравство во ...
| | веќе видена | слични
17 копии
3 копии

Ѓоко Камчев, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница потенцираше дека состојбата во здравството е се повеќе очајна и дека нема простор за фалење ...
| | веќе видена | слични

Изборот на заменик-министер за здравство ги скара пратениците од власта и опозицијата. Предлогот на владата струшкиот специјализант по урологија Арменд Арслани ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Република Македонија ја прекина расправата по точката за избор на заменик-министер за здравство на денешната 120-та седница и даде пауза до 15.15 ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниска седница свое обраќање имаше и пратеничката од редовите на ВМРО- ДПМНЕ Благица Ласоска. Таа го коментираше CV-то на потенцијалниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 528 | | | веќе видена

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 160 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 234 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 198 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена

Министерството за здравство на Косово вечерва објави дека уште едно лице заразено од Ковид-19 почина на Инфективната клиника при Клиничкиот и универзитетски ...
сите 683 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Создаваме услови да ги задржиме здравствените работници во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: