Новите дресови на Барса во боите на знамето на Каталонија

5 копии

„Зборнајата“ против Белгија и Сан Марино ќе игра во стари дресови, Русија одбива да го носи новиот дрес откако Адидас го погреши дизајнот. Останато ...
| | веќе видена | слични

Русија пред една недела ги промовираше новите дресови со кои ќе треба да настапи на Европското првенство, но сега играчите одбиваат да ги носат откако Адидас ...
| | веќе видена | слични

Фудбалскиот клуб „Барселона“ ја претстави четвртата гарнитура дресови за оваа сезона инспирирани од каталонското знаме.„Толку години го чувствуваме тоа, 120 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 665 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 517 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 92 | | | веќе видена

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде е уверен дека Лионел Меси има уште фудбал во себе. Во понеделникот вечерта, Аргентинецот ја собра „Златната топка“ и ...
сите 217 | | | веќе видена

Власта и русковска ја развлекуваат постапката за „Рекет“. ест месеци откако е пријавен случајот, се уште нема одговори на неколку прашања, велат од ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 194 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ соочена со убедлив и извесен пораз на претстојните парламентарни избори кулминира со нервозни соопштенија и страв дека вистината за нивниот најнов ...
сите 62 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новите дресови на Барса во боите на знамето на Каталонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: