Вујко Си им донесе скапи подароци на Грците

Главен играч на пазарот со литиум во моментов е Кина, што никако не им е по воља на Американците. Кинезите играат глобално со јакнење на односите со земји во ...
| | веќе видена | слични

Србија ќе купува софистицрани ракетни системи од Русија, кинескиот лидер Ши Џинпинг и’ вети огромни инвестиции на Грција. Дарови кои тешко се одбиваат. А ...
| | веќе видена | слични

Кина и Грција се договорија да ја продолжат реализацијата на 600 милиони евра вредната инвестиција за кинеската компанија Коско на најголемото грчко ...
| | веќе видена | слични

Кина и Грција се договориле да ја продолжат реализацијата вредна 600 милиони долари со кинеската компанија “Cosco“ во најголемто грчко пристаниште Пиреј. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на прес-конференцијата на која што заедно со претседателот на Владата Оливер Спасовски и со д-р Владимир Микиќ од ...
сите 692 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од ...
сите 218 | | | веќе видена

Три лица ноќеска починаа од компликации предизвикани од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.Едниот од починатите е од Кочани, а двајца се од Тетово.Со ова, ...
сите 197 | | | веќе видена

Регистрирани се 63 случаи на заболување меѓу здравствени работници, објави вечерва Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Пријавени се вкупно 15 нови случаи на ...
сите 197 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 135 | | | веќе видена

На дебатата најавени се обраќања на претседателот на државата Стево Пендаровски, техничкиот премиер Оливер Спасовски и шефот на канцеларијата за врски на НАТО ...
сите 199 | | | веќе видена

Почна со работа владиниот кол центар за компаниите и за граѓаните, кои со повик на бројот 02/324-8040, ќе можат да ги добијат сите информации за економските и ...
сите 462 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вујко Си им донесе скапи подароци на Грците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: