Во Стразбур се плаќаат грешките на домашното судство

Уставниот суд се става во улога на законодавец со инцијативата за застарување на делата оценува поранешниот претседател на Врховниот суд Дане Илиев. Со ...
| | веќе видена | слични

Во новата епизода ќе разговараме со Натали Петровска извршната директорка на Коалиција, Сите за правично судење. За судските процеси во Македонија, за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 584 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција пред седиштето на партијата, истакна дека Заев до крајот на годината секоја семејство во државата ќе го ...
сите 139 | | | веќе видена

Наќе Чулев, министерот за внатрешни работи, на денешната прес-конференција на првиот ден откако е укинат полицискиот час по 66 дена во Македонија објави дека ...
сите 272 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Стразбур се плаќаат грешките на домашното судство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: