Како Кремљ поверува во моќите на шаманот што тргна против Путин


Форин полиси Автор: Виталиј Шклијаров Александар Габишев вети дека ќе го истера „демонот Путин“ од Русија преку егзорцизам. Еве зошто Москва сериозно ја сфати ...
| | веќе видена | слични

Меѓународната истрага за падот на летот МХ17 на компанијата „Малезија ерлајнс“ дојде до информации дека високи руски официјални лица ги насочувале ...
| | веќе видена | слични

Обожавателите на Владмир Путин можат да бидат многу задоволни поради фактот што во продажба е пуштен календарот за 2020 година со фотографии од рускиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 155 | | | веќе видена

Владата вчера на седница дозволи посебен режим на движење за лицата со попреченост. За нив нема да важи забраната за движење во периодот од 19 до 20 часот, од ...
сите 419 | | | веќе видена

Општинскиот штаб за заштита и спасување од Куманово, бара од здравствените институции времено затварање на Гинеколошко-акушерското одделение во болницата во ...
сите 155 | | | веќе видена

Министерката за финансии Нина Ангеловска објави дека Владата ја изменила Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Кремљ поверува во моќите на шаманот што тргна против Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: