„Темпираната бомба“ на Макрон предизвика дипломатски скандал

Францускиот претседател Емануел Макрон предизвика огромно незадоволство откако ја етикетираше Босна и Херцеговина како „темпирана бомба“, пишува „Политико“. Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Претседателството на БиХ денеска го именуваше Зоран Тегелтија за мандатор на новиот состав на Советот на министри на БиХ. Фена информира дека Претседателството ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, изјави дека Народото собрание на Република Српска е одлучно, во рамките на своите овластувања, да ...
| | веќе видена | слични

Додик истакна дека бошњачката политичка елита не сака да го прифати постоењето на Република Српска,туку постојано ја опструира, во што има значителна помош од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Партијата за демократска акција (СДА) Бакир Изетбеговиќ како неспроведливи ги оцени синоќешните заклучоци на Народноот собрание на Република ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еден пратеник од владејачкото мнозинство е позитивен на коронавирус, а уште еден е тестиран и за него се чекаат резултати. Ова, како што појасни координаторот ...
сите 561 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Макеоднија со 32:29 ја победи репрезентацијата на Чиле и со ова обезбеди место во главната групна фаза на Светското првенство во ракомет ...
сите 209 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 204 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 503 | | | веќе видена

Сигурно бил свесен дека може да биде уапсен. Оттука, враќањето на Алексеј Навални во Москва беше екстремно храбар чекор. Сепак, тешко дека тоа ќе може да ја ...
сите 96 | | | веќе видена

Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
сите 246 | | | веќе видена

До овој викенд вакцинирани се околу 46 000 граѓани во Хрватска, а 80 од нив имаат претежно лесни несакани ефекти, изјави Алемка Маркотиќ, директорка на ...
сите 440 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Темпираната бомба“ на Макрон предизвика дипломатски скандал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: