Панорама

Приштина – Стапката на наталитетот во Косово паднала за 30 отсто, за пет години. Главните фактори што се сметаат за виновни за падот на наталитетот во Косово ...
| | веќе видена | слични

Од Демократскиот сојуз на Косово (ДСК) порачуваат дека грешката на албанскиот премиер Еди Рама е „непростилва“ и бараат објаснување на видео-снимката на ...
| | веќе видена | слични

Функционерите и лидерите на политичките партии од земјата и регионот во последно време почесто се вртат кон модерните технологии, заради што и нивната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Четиримесечно бебе од Кочани е позитивно на корона вирусот и во моментов е хоспитализирано на Клиниката за инфективни болести, тврди за тв 24 неговата мајка - ...
сите 217 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика при Институтот за ...
сите 138 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче рече дека во старскиот дом „Сју Рајдер“ во Битола состојбата се следи и дека земени се брисеви од сите штитеници во домот ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панорама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: