Активен период за Женскиот младински хор при МКЦ


11 копии

Скопје, 15 ноември 2019 (МИА) – Почина Благоја Јордановски, еден од првите македонски народни учители, еден од најпознатите активисти околу детското згрижување ...
| | веќе видена | слични

Јордановки е роден на 25 февруари 1930 година во Штип. Припаѓа на првата генерација народни учители кои ја завршија учителската школа во „Никола Карев". Беше ...
| | веќе видена | слични

Инструментите на моите предци – 2019 е наслов на новата манифестација, фестивал и натпревар наменет за деца до 17 години. Фестивал кој ќе го организира и ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка АД Скопје по 14-ти пат е спонзор на детскиот фестивал „Златно славејче“, кој годинава ќе се одржи по 49-ти пат. Од 22 до 24 ноември златните ...
| | веќе видена | слични

Детскиот културен центар „Карпош“, за прв пат ќе ја организира манифестацијата и натпревар на изворни и класични инструменти „Инструментите на моите предци“ ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Муабетиме со композиторот Борислав Јоргушески за идејата на реализирање на новото ЦД „Хорски песни за деца“, за тоа што недостига на македонската музичка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Властите во Италија соопштија дека во последните 24 часа регистрирани се 766 смртни случаи од коронавирусот.Покрај тоа, евидентирани се и 4.585 новозаразени, ...
сите 603 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Активен период за Женскиот младински хор при МКЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: