Вучиќ и Макрон на пријателска средба пиеле „Армањак“, па ги прекинал Трамп

Српскиот претседател Александар Вучиќ вчера се сретна со францускиот колега Емануел Макрон, но нивната средба била прекината поради повик од Доналд Трамп, ...
| | веќе видена | слични

Мислам и се надевам дека Европската Унија ќе ја исправи грешката со Северна Македонија и Албанија, рече европратеникот од Хрватска, Тонино Пицула во интервју ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Рускиот амбасадор во ЕУ Владимир Чижов го поздрави противењето на францускиот претседател Емануел Макрон кон проширувањето на унијата, што покажува како Кремљ ...
| | веќе видена | слични

Според Чижов, Макрон има „причина“ кога вели дека ЕУ треба прво да се справи со тензиите меѓу своите земји членки, пред да почне преговори за пристапување со ...
| | веќе видена | слични

Постојаниот претставник на Русија во Европска унија, Владимир Чижов застана во одбрана на францускиот претседател Емануел Макрон и неговото вето за старт на ...
| | веќе видена | слични

Русија го оправдува спротивставувањето на Макрон на проширувањето на ЕУ. Владимир Чижов, амбасадор на Русија во ЕУ вели дека Макрон „има поента“ кога тој ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, 28. годишна конференција на УМС ја искористи за да ја најави и партиската програма на партијата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 120 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 384 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ и Макрон на пријателска средба пиеле „Армањак“, па ги прекинал Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: