Почна изградбата на два нови кружни тека на „Маршал Тито“, пред џамијата „Бела кула“ во Кичево


Во тек е изградбата на два нови кружни тека на улицата „Маршал Тито“, пред џамијата „Бела кула“ во Кичево, на крстосницата на патот кон касaрната “Чеде ...
| | веќе видена | слични

Привршуваат градежните активности за реконструкција на ентериерот во подрачното училиште „Ванчо Китанов“ во пехчевското село Црник. Градоначалничкот на ...
| | веќе видена | слични

Привршува изградбата на мост и тротоари на улицата „Железничка“ во Куманово, информираа денеска надлежните од општина Куманово. Изградбата на бетонскиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Силната инвестициска активност во инфраструктурата продолжува и во четвртиот квартал, изјави денеска министерот за транспорт, Горан Сугарески. - Очекувам ...
| | веќе видена | слични

Очекувам голема реализација на капиталните инвестиции, бидејќи во ресосорт транспорт четвртиот квартал е и најсилен, истакна министерот за транспорт и врски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Берово започна реконструкцијата на третата ламела на Домот за стари лица „Д-р Иван Влашки”. Градежните работи, како што информираа од Општината, се ...
| | веќе видена | слични

Со висина од 610 илјади денари општина Битола започна со реконструкција на внатрешниот простор во подрачното училиште во Кравари кое припаѓа на ОУ „Крсте ...
| | веќе видена | слични

Кравари некои веќе не го сметаат за село, зашто е најблиската населба до Битола. Таму канализација има педесет години, но единственото основно училиште што го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

НОВ РЕКОРД НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2647 тестирања, а регистрирани се 870 нови ...
сите 356 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 221 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски е позитивен на ковид-19 и e хоспитализиран на Инфективната клиника, а неговата состојба е стабилна. Рашковски ...
сите 394 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска организира протести во пет градови поради големото загадување на воздухот. Протестите ќе започнат во 19 часот, а ќе се одржуваат во Скопје ...
сите 90 | | | веќе видена

Советникот на премиерот Зоран Заев, Марјан Забрчанец, на својот Фејсбук профил посочува дека денеска се тестирал и испаднал позитивен на коронавирус.
сите 75 | | | веќе видена

Германија повторно потенцира дека цел на германското претседателство со ЕУ е одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија до крајот на ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна изградбата на два нови кружни тека на „Маршал Тито“, пред џамијата „Бела кула“ во Кичево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: