Скопска сообраќајна култура: Удрил возило и избегал

2 копии

Социјалните мрежи во текот на вчерашниот ден беа прелавени со фотографијата на која може да се види како инвалидно лице сам си прави пристапна патека пред ...
| | веќе видена | слични

Животните се најблагородни и емпатични суштества. Кај нив не постои дискриминација само затоа што едната срна е бела, затоа што еленчето е кафено или пак затоа ...
| | веќе видена | слични

Водно е едно од омилените места за рекреација на скопјани, но и таму, како и во сите останати делови на градот, сообраќајната култура и почитувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 427 | | | веќе видена

Микроневерството не е доволно важно ниту големо за да се нарече неверство, но сепак претставува непочитување кон партнерот и показател дека во врската не е сè ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопска сообраќајна култура: Удрил возило и избегал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: