Манчевски: Нема да се стопираат вработувањата заради изборите


3 копии

Предизборните вработувања се нижат. Отворени се огласи за вработување на тројца државни службеници во канцеларијата на претседателот на владата, 18 државни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деновиве сме сведоци на уште едно мегаломанско трошење на државните пари на граѓаните. На страната на Собранието на Република Македонија е објавен Предлог ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно член 20-в став 3 од Законот за вработени во јавниот сектор, Министерството за информатичко општество и администрација е должно, најдоцна до 1 октомври ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно во јавноста излегуваат огласи за вработувања на лица во државните институции. Имено сето ова се случува во период кога на повидок се подготовките ...
| | веќе видена | слични

Армијата вработува 125 професионални војници, Агенција за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој распиша оглас за 22 нови работни места, Град ...
| | веќе видена | слични
6 копии

И власта и опозицијата ги засилија подготовките за предвремените парламентарни избори. Откако минатата недела СДСМ го избраа партискиот генерален секретар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 169 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 410 | | | веќе видена

Тони Михајловски, актер и член на Извршниот комитет на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, преку Фејсбук му испрата порака на вцепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 176 | | | веќе видена

 На почетокот на новиот милениум, Далај Лама објавил осумнаесет правила за просперитетен и среќен живот, што сите луѓе со добра волја, без оглед на религијата ...
сите 130 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски: Нема да се стопираат вработувањата заради изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: