Мицкоски на средба со „Македонија 2025“: Граѓаните осиромашуваат со оваа Влада


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со претставници на организацијата „Македонија 2025“. На средбата се разговараше за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Според партиското соопштение, на средбата се разговараше за актуелната политичка состојба во државата, реформските приоритети и предизвиците со кои се соочува ...
| | веќе видена | слични

Според соопштението на СДСМ, на средбата на која присуствуваше и меѓународниот секретар на СДСМ, Дане Талески, се разговараше за актуелните  политички ...
| | веќе видена | слични

Партиска делегација на СДСМ предводена од генералниот секретар Љупчо Николовски, оствари средба со делегација на ЕУ во земјава предводена од Елса Фанет, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постои паралелизам и недостаток на координација во нашите институции и тоа придонесува да нема реформи, тој вели датумот за преговори не значи ништо ако се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 173 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 497 | | | веќе видена

Денес караванот „Обнова на Македонија“ се наоѓа во Дебар на отворени и директни средби и разговори со граѓаните на Дебар и жителите на околните села. Токму ...
сите 243 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави ревидирање на Законот за јазици во согласност со забелешките на Венецијанската комисија. „Законот за јазици ќе биде ревидиран, а ...
сите 98 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски на средба со „Македонија 2025“: Граѓаните осиромашуваат со оваа Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: