Можно одделување на администрацијата во здравството од останатата администрација


Администрацијата која работи во рамките на јавните здравствени установи не можеме да ја одделиме од останатата администрација која работи во останатите ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за здравство информираат дека во моментов се разгледуваат и евалуираат барањата на приватните специјализанти по стоматологија во однос на ...
| | веќе видена | слични

Приватните специјализанти по стоматологија бараат од Министерството за здравство итно потпишување на договори за исплата на месечен надоместок и месечен ...
| | веќе видена | слични

Како одговорна и владеачка политичка партија, свесни сме дека без мотивирани доктори, нема ниту задоволни пациенти. Затоа, за 25 отсто ги золемуваме платите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во насока на зајакнување на капацитетите на патронажните служби и имплементација на проектот за домашна нега на територијата на целата држава, минатата недела ...
| | веќе видена | слични

Пред скоро една година од почетокот на пилот програмата која започна во општините Кочани и Ресен, со задоволство можеме да кажеме дека мобилниот сервис за ...
| | веќе видена | слични

И ние сме лекари им порачаа на здравствените власти околу 130 кофинансирани специјализанти кои денеска преку протест го искажаа нивниот револт. Сакаат ...
| | веќе видена | слични

„И ние сме лекари“, „И нас повеќе нема да не има“, со вакви транспаренти кофинансираните специјализанти денеска протестираа пред министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични

Тие ги поздравија одлуките за укинување на т.н. „лихварски договори“ за државните специјализанти и платите за приватните специјализанти, но обвинија дека за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 120 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 384 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можно одделување на администрацијата во здравството од останатата администрација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: