Предлог-буџетот за 2020. денеска на владина седница

Измените и дополнувањата на Законот за данок на додадена вредност поминаа на Влада и ќе бидат доставени на усвојување во Собранието. Со предложениот закон се ...
| | веќе видена | слични

Откако пропадна тендерот за довршување на изградбата на основното училиште „Димитар Македонски“ во Лисиче, Владата на вчерашната седница даде согласност ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на Владата е утврден текстот на Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за данокот на додадена вредност, со одлука да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 194 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски не е оптимист дека поранешните премиери ангажиарни во помирувањето со Бугарија, Владо Бучковски како специјален преставник на ...
сите 372 | | | веќе видена

„Ова се моменти кога се одлучува за иднината на нашите деца и внуци и затоа навистина овој пат треба да реагираме одлучно. Во минатото често пати повторувавме ...
сите 298 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 80 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 76 | | | веќе видена

Честопати ме прашуваат што прави опозицијата во пандемијата. Опозицијата лаже и опструиура. Кревети и кислород има затоа што макотрпно работиме да ги ...
сите 58 | | | веќе видена

Mинистерот Венко Филипче најави парична награда за сите кои работат со пациенти со коронавирус. -Со ребалансот на буџетот, добивме 100 милиони денари, уште ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предлог-буџетот за 2020. денеска на владина седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: