Кери Лам: Демонстрантите кои се обидуваат да го „парализираат“ градот се исклучително себични


Лидерката на Хонг Конг, Кери Лам, денеска изјави дека демонстрантите кои се обидуваат да го „парализираат“ градот станале исклучително себични и се надева дека ...
| | веќе видена | слични

Полицијата го има целосно опколено универзитетот, приодите се блокирани и се апси секој кој ќе ја напушти зградата. Лидерката на Хонг Конг, Кери Лам изјави ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Мајк Помпео оцени дека владата во Хонг Конг мора да преземеодговорност за „враќање на мирот“ на таа територија, преку донесување ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
4 копии
3 копии

Кина предупреди дека нема мирно да гледа како протестите во Хонг Конг се развиваат во „ситуација која не може да се контролира“, додека десетици демонстранти ...
| | веќе видена | слични

Стотина демонстранти веќе трет ден во низа се забарикадирани на Политехничкиот универзитет во Хонгконг. Полицијата го има целосно опколено Универзитетот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 794 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Полициската акција која од утрово се одвива во Грчец, Арачиново и неколку други локации во Скопје е поврзана со пукањето во хотелот Александар Палас, ...
сите 35 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кери Лам: Демонстрантите кои се обидуваат да го „парализираат“ градот се исклучително себични

Од:
До кого (е-маил):
Порака: