Две особини кои треба да ги барате кај потенцијалниот партнер

Средношколците често имаат потреба од советување за проблемите кои ги имаат во семејството, при тоа со чувство дека немаат каде да ги изнесат. Младите за овие ...
| | веќе видена | слични

 Ако ги набљудувате навиките на богатите и сиромашните луѓе, ќе забележите дека тие се дијаметрално спротивни. Но, како би знаеле дали некој е роден со златна ...
| | веќе видена | слични

 Јапонија е земја на која ѝ се восхитуваат многумина, а има многу причини за тоа. Една од нив е начинот на којшто ги воспитуваат нивните деца. Сите знаат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општеството веќе долго време се интересира за феноменот познат како психопатија. Оваа состојба истовремено ни предизвикува и љубопитност и страв, па затоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 145 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 362 | | | веќе видена

Неопходно е јавно и без кулиси да се стават сите аргументи пред граѓаните и да се расчистат перцепциите, кој е за правна држава, а кој е за држава, во која се ...
сите 235 | | | веќе видена

На Леброн Џејмс потребни му беа речиси два дена за првпат да се огласи по смртта на еден од неговите идоли во НБА лигата, па откако стана јасно дека дербито ...
сите 312 | | | веќе видена

Според пишувањето на локалните медиуми, болницата ќе се гради на земјиште со површина од 25 илјади квадратни метри и ќе може да прими околу илјада пациенти. Ќе ...
сите 147 | | | веќе видена

Поранешната голема НБА ѕвезда, Трејси Мекгрејди, воедно и голем пријател на Коби Брајант кој во неделата почина во хеликоптерска несреќа, се присетил на својот ...
сите 270 | | | веќе видена

По завршувањето на денешното рочиште за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски ѝ укажа на судијката дека нема да се појави на закажаната интервенција на 4 ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две особини кои треба да ги барате кај потенцијалниот партнер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: