Пендаровски на средба со Макрон

5 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон ја поддржува идејата за „малиот Шенген“, тврди белградскиот весник „Блиц“. Според „Блиц“, Макрон на средбата со српскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави во Париз дека францускиот претседател Емануел Макрон на денешниот состанокот со него и со претседателот на Косово ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по состанокот со францускиот претседател Емануел Макрон и косовскиот претседател Хашим Тачи во Париз, рекол дека ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон ненадејно и ненајавено ги повикал српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот претседател Хашим Тачи денес да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 342 | | | веќе видена

Виена, 23. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Словенија ќе игра против Шпанија, а Норвешка против Хрватска за пласман во финалето и освојување на златото на европското ...
сите 250 | | | веќе видена

Предлог законот за јавно обвинителство е направен политичарите да не местат обвинители, туку  да биде структурно и системско решение далеку од рацете на ...
сите 353 | | | веќе видена

Европската Комисија би требала предлогот за новата методологија во процесот на пристапување кон ЕУ да го претстави на 5 февруари, дознава српската новинска ...
сите 239 | | | веќе видена

Властите во кинескиот град Вухан, каде што беше регистриран првиот случај на новиот тип на коронавирус, прогласија карантин, најголем во историјата на земјата. ...
сите 375 | | | веќе видена

Пратениците од оваа партија очигледно се против отписот на каматите и долговите што граѓаните ги имаат. Денеска, претседателката на Комисијата за финансирање и ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски на средба со Макрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: