Адора Инженеринг дополнително го зголеми капиталот во Комерцијална банка АД Скопје

Комерцијална банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста дека преку системски блок трансакциии правното лице Адора Инженеринг ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 18. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Откако помина на комисијата за финасирање и буџет, Предлог законот за државна гаранција за новиот кредит за дополнителното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Собранието на Република Македонија денеска две седници ќе одржи Законодавно-правната комисија. Единствена точка на дневниот ред на првата седница е Предлог ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 15. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Комисијата за финасирање и буџет денеска ќе расправа за одобрувањето на државна гаранција на новиот кредит на Јавното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 613 | | | веќе видена

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 508 | | | веќе видена

Судијката Васка Николовска Масевска му рече на обвинетиот Бојан Јовановски, алијас Боки 13, дека ќе го извади од судницата ако говори за неговата здравствена ...
сите 192 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 92 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ соочена со убедлив и извесен пораз на претстојните парламентарни избори кулминира со нервозни соопштенија и страв дека вистината за нивниот најнов ...
сите 62 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адора Инженеринг дополнително го зголеми капиталот во Комерцијална банка АД Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: