Анѓушев: Зголемувањето на платите е луѓето да останат во државата, а не поради предвремените избори


Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев на денешната дебата на Телма изјави дека буџетот за идната година утре ќе се најде на владина седница ...
| | веќе видена | слични
8 копии

-Енергетската заедница во последниот редовен извештај објавен денеска го нотираша напредокот во имплементација на реформите во енергетскиот сектор во Република ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Македонија е оценета со 78% и е на 1-то место од 9-те регулаторни тела на земјите-договорни страни на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вкупниот просек на спроведувањето на реформите во енергетската област согласно со обврските од Договорот за Енергетска заедница на државава е 59 проценти, ја ...
| | веќе видена | слични

Тоа го истакнал вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев  при учеството на панелот во Вашингтон  „Енергетска безбедност во Источниот Медитеран", ...
| | веќе видена | слични

Годишниот пораст на Република Македонија е 10 проценти. Тоа е наведено во денеска објавениот „Годишен извештај за имплементација" изработен од Секретаријатот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вицепремирот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, ја почна работната посета во Вашингтон, со учество на панелот „Енергетска безбедност во Источниот ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија докажа способност и посветеност да изработи високо квалитетни регулаторни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 742 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 89 | | | веќе видена

На денешната 123.собраниска седница една од 57-те точки кои се ставени на дневен ред како последна е и Барањето за давање автентично толкување на членот 11 од ...
сите 286 | | | веќе видена

Не е конечен бројот на жртви од ерупцијата на вулканот во Нов Зеланд. Премиерката Џасинда Ардерн, денеска изјави дека големината на трагедијата од вчерашната ...
сите 77 | | | веќе видена

Времето ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен, ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев: Зголемувањето на платите е луѓето да останат во државата, а не поради предвремените избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: