Владината седница утре ќе се одржи во Тетово

4 копии

Владата денеска на седница усвои Информација за потребата од донесување нов закон за утврдување правен статус на бесправни објекти и го задолжи Министерството ...
| | веќе видена | слични

Изградбата на ООУ „Димитар Македонски” во општина Аеродром продолжува со средства од буџетот планирани за 2020 и 2021 година. Јавната набавка ќе чини над 950 ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница го утврди текстот на Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за данокот на додадена вредност, со кој се укинува ...
| | веќе видена | слични

Утврден е текстот на Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за данокот на додадена вредност, со одлука да биде доставен на усвојување во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уредба за начинот на доделување договори за набавки на Владата со влади на странски држави, којашто ќе се применува за набавки кои ќе се интензивираат со ...
| | веќе видена | слични

Со законот воедно се пропишува можност даночните обврзници кои се регистрирани за цели на ДДВ да имаат право на одбивка на претходен данок со поседување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кој ги објави аудио снимките на „Јутуб “ – дали тоа е гласот на бизнисменот Орце Камчев и со кого разговара?! Обвинителството во нов предмет истражува дали ...
сите 521 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 130 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 394 | | | веќе видена

Жозеп Мариа Бартомеу, претседателот на Барселона останува сигурен во тоа дека шесткратниот освојувач на „Златната топка“ својата кариера ќе ја заврши на „Камп ...
сите 222 | | | веќе видена

Претставници на актуелната владеачка партија во Грција сѐ почесто изјавуваат дека не се баш најсреќни со Преспанскиот договор и дека е штетен за Грција. Од ...
сите 171 | | | веќе видена

Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владината седница утре ќе се одржи во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: