Полскиот премиер го нападна Макрон: Кој е вашиот проблем со НАТО? Вие сте тие што не го почитуваат договорот!

И полскиот премиер го критикуваше францускиот претседател Емануел Макрон кој неодамна порача дека НАТО Алијансата минува низ „мозочна смрт“. Полскиот премиер ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг следната недела во Париз ќе се сретне со Емануел Макрон за што „подобро да ги разбере“ критиките на францускиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Следната недела одам во Париз за да разговарам со претседателот Макрон и подобро да ја разберам неговата порака и причините за неговата критика, рече ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германскиот парламентарец Александер Ној се согласил со изјавата на претседателот Макрон за кризата во НАТО сојузот, додавајќи дека распадот на тој пакт за ...
| | веќе видена | слични

Германската министерка за одбрана Анегрет Крамп-Каренбауер се дистанцираше од неодамнешните критики на францускиот претседател Емануел Макрон на сметка на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

„Во голема мерка вицепремиерот Бујар Османи беше во право кога изјави дека Венецијанската комисија не е супермаркет па од нејзиниот извештај за Законот за ...
сите 298 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 219 | | | веќе видена

Анализата што ја направи Демократскиот сојуз, недвосмислено потврдува дека поделбата на шест изборни единици единствено е во корист на шестата единица каде со ...
сите 152 | | | веќе видена

Овен Можни се недоразбирања, па важно е да се потрудите јасно и отворено да ги покажувате своите ставови. Ви се допаѓа личност која е несигурна во себе. ...
сите 167 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

Масовната посетеност докажа дека СДСМ е партија што ги обединува граѓаните и води напред. Над 10.000 граѓани, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Власи, Роми, ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полскиот премиер го нападна Макрон: Кој е вашиот проблем со НАТО? Вие сте тие што не го почитуваат договорот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: