Бектеши: Инвестиции со Планот за економски раст се причина младите да инвестираат во нови бизнис идеи


Компанијата „Еуро Блу“ од Тетово која произведува паслтични ќеси, а е потписник на договорот за државна помош согласно Законот за финансиска поддршка за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Странските инвеститори на вчерашната средба во Владата не добиле конкретен одговор од премиерот Зоран Заев и економските министри во врска со барањето да се ...
| | веќе видена | слични

Премиерот и економскиот тим на владата вчера побарале дополнително време за спроведување на длабинска анализа на влијанието на евентуалното намалување на ...
| | веќе видена | слични

Работна средба на Асоцијацијата на странски компании со технолошки напредно производство со премиерот Заев и економскиот тим на Владата на РСМ Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични

Тие очекуваа намалување на царините за увоз, но од Владата велат дека државава нема таква обврска се додека не стане членка на ЕУ. Сепак, инвеститорите не се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Преку партнерски дијалог се креира амбиент за поддршка на иновативни концепти, решенија и технологии, соопшти денеска Стопанската комора на Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Тоа го соопшти денеска Стопанската комора на Македонија, информирајќи за средбата на претставници на Асоцијацијата на странски компании со технолошки напредно ...
| | веќе видена | слични

Воведување автономни мерки за увозни царински давачки на репроматеријали и суровини, отворени прашања околу работните односи и безбедност и здравје при работа, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регионалната економска соработка и перспективите кои таа може да ги донесе во регионот на Западен Балкан беа во фокусот на дискусијата на Виенскиот Економски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 123 | | | веќе видена

Клучни остануваат препораките во делот на правосудството и казнените одредби, но се додава дека предлог – законот излегува од предвидените Европски рамки. Во ...
сите 200 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 397 | | | веќе видена

Извиднички летови над Белиот остров на Нов Зеланд каде претходно денес се случи ерупција на вулкан, не откриле преживеани, соопштила полицијата. Се верува дека ...
сите 41 | | | веќе видена

„Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски денеска конечно призна дека неговата ВМРО-ДПНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Гордана ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Инвестиции со Планот за економски раст се причина младите да инвестираат во нови бизнис идеи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: