Многу НБА играчи не се доволни добри за Европа


Предводникот на Анадолу Ефес, Ергин Атаман застана во одбрана на неговиот колега Жељко Обрадовиќ кој имаше еден испад, лута реакција кон своите соиграчи на ...
| | веќе видена | слични

Фенербахче повторно загуби во Евролигата, овојпат на гостувањето кај европскиот првак ЦСКА Москва со убедливи 88:70 . Турскиот гигант немаше шанси против ...
| | веќе видена | слични

Денешните пресметки во Евролигата започнаа со големото дерби меѓу ЦСКА Москва и Фенербахче, со тоа што возбудливиот меч се претвори во еднонасочен натпревар ...
| | веќе видена | слични

Останато

На снимките се слуша како тој бара контакт со Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев и вели дека ако не се заврши работата, „ќе крварат сите“. „Ако треба крв, ...
сите 673 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 497 | | | веќе видена

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 173 | | | веќе видена

Денес караванот „Обнова на Македонија“ се наоѓа во Дебар на отворени и директни средби и разговори со граѓаните на Дебар и жителите на околните села. Токму ...
сите 243 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави ревидирање на Законот за јазици во согласност со забелешките на Венецијанската комисија. „Законот за јазици ќе биде ревидиран, а ...
сите 98 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Многу НБА играчи не се доволни добри за Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: