Наумовска: Ги исполнивме ветувањата за зголемување на платите на наставниците и професорите


Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хрватскиот синдикат на полициски службеници соопшти дека го поддржува штрајкот на вработените во образованието и најави дека ќе спроведе анкета меѓу своето ...
| | веќе видена | слични

Како одговорна и владеачка политичка партија, свесни сме дека без мотивирани доктори, нема ниту задоволни пациенти. Затоа, за 25 отсто ги золемуваме платите на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Синдикатите за образование ќе штрајкуваат денеска во основните и средните училишта низ цела Хрватска и ќе продолжат со фронталниот штрајк до понатамошно ...
| | веќе видена | слични

И ние сме лекари им порачаа на здравствените власти околу 130 кофинансирани специјализанти кои денеска преку протест го искажаа нивниот револт. Сакаат ...
| | веќе видена | слични

„И ние сме лекари“, „И нас повеќе нема да не има“, со вакви транспаренти кофинансираните специјализанти денеска протестираа пред министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шеесетината вработени во прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ повторно протестираа, прекинувајќи ја работата и барајќи си ги своите права. Тие велат ...
| | веќе видена | слични

Тие ги поздравија одлуките за укинување на т.н. „лихварски договори“ за државните специјализанти и платите за приватните специјализанти, но обвинија дека за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Новинарот Бранко Героски не е оптимист дека поранешните премиери ангажиарни во помирувањето со Бугарија, Владо Бучковски како специјален преставник на ...
сите 369 | | | веќе видена

Почитувани Претседател, Премиер, Министер за одбрана, Ние, како припадници на АРМ, цениме дека ова писмо треба да почне со заклетвата: „Се колнам дека ќе ги ...
сите 287 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 83 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 76 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Еден факт кој досега не познат за ниту една болест е тоа што кај ковид пациенти крвта може толку да е згручтена што не може да тече низ игла, изјави синоќа во ...
сите 101 | | | веќе видена

Билатералните прашања не се дел од рамката. Рамката е многу јасна. Земјата треба да помине низ преговарачкиот процес и по одреден број години да влезе во ...
сите 203 | | | веќе видена

Смртта на Диего Марадона длабоко го потресе фудбалскиот свет. Легендарниот Аргентинец почина минатата среда во својот дом, а во четвртокот беше погребан на ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наумовска: Ги исполнивме ветувањата за зголемување на платите на наставниците и професорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: