Пиоли самоуверен: Подобри бевме од Јуве

Жерард Пике e еден од играчите кој долго време е во Барселона, клуб со кој ги освои сите можни титули како на домашна така и на меѓународна сцена. Тој воедно е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барселона игра доста променливо во оваа сезона, а посебно критични се гостинските мечеви каде шпанскиот шампион изгледа како сосема друга екипа без разлика ...
| | веќе видена | слични

Серхио Рамос е еден од играчите кој има освоено голем број на титули како на клупско така и на репрезентативно ниво, но тој и понатаму е гладен и сака да биде ...
| | веќе видена | слични

Дани Карвахал зборуваше за „Радио Марка“ и се осврна на неколку теми. Фудбалерот на Реал Мадрид го коментираше и големиот ривал Барселона, велејќи дека не би ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Сиљановска Давкова од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа во врска со пописот вели дека не може да зборуваме за статистички процес, доколку во законот ...
сите 490 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 109 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ и потпретседател на ЕК, Жосеп Борел денеска се состана со вицепремиерот Никола Димитров и министерот за ...
сите 293 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пиоли самоуверен: Подобри бевме од Јуве

Од:
До кого (е-маил):
Порака: