Потпишан нов колективен договор за вработените во Министерството за одбрана и Армијата


6 копии

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, и претседателот на Независниот синдикат на одбраната, Ванчо Исајов, денеска го потпишаа новиот колективен договор ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Како што го решивме прашањето на продолжување на ангажманот на 74-тата генерација професионални војници на задоволство на сите, така ќе го решиме статусот и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Скопје, 18 ноември 2019 (МИА) – Пофалба до Министерството за одбрана за покачувањето на платите во Армијата, за решавањето на станбеното прашање и за решението ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независниот синдикат на полицијата (НСП) денеска протестираше пред Владата со барање да биде признаен за репрезентативен синдикат во полицијата. Синдикалците ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Независниот синдикат на полицијата (НСП) денеска одржа протест пред Владата на кој побара да биде признаен за репрезентативен синдикат во полицијата, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Реакција на Синдикатот за култура по однос на потпишувањето на општиот колективен договор во културата за кој имаше јавно ветување од премиерот и министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Ана Камчева, сопругата на Јордан Камчев, денеска во Кривичниот суд сведочеше за средбите со Бојан Јовановски-Боки 13 и поранешната специјална јавна обвинителка ...
сите 670 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Павле Богоевски го оцени тврдењето на вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи дека нецелосното имплементирање на Законот за употреба ...
сите 221 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 440 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потпишан нов колективен договор за вработените во Министерството за одбрана и Армијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: