Бојко Борисов: Заедно со Србија ќе ја грееме цела Европа

Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од заедничката комисија со Македонија за историски и образовни прашања, ја оценува како исклучително тешка нејзината ...
| | веќе видена | слични

Одбојкарот на бугарскиот клуб Хебар, македонскиот репрезентативец Александар Љафтов, вели дека се чувствува добро во Пазарџик, каде што веќе има многу ...
| | веќе видена | слични

Приштина – Стапката на наталитетот во Косово паднала за 30 отсто, за пет години. Главните фактори што се сметаат за виновни за падот на наталитетот во Косово ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 426 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 465 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бојко Борисов: Заедно со Србија ќе ја грееме цела Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: