Потребно е функционално дуално образование

Тие очекуваа намалување на царините за увоз, но од Владата велат дека државава нема таква обврска се додека не стане членка на ЕУ. Сепак, инвеститорите не се ...
| | веќе видена | слични

Странските инвеститори на вчерашната средба во Владата не добиле конкретен одговор од премиерот Зоран Заев и економските министри во врска со барањето да се ...
| | веќе видена | слични

 Законските недоречености веќе прават проблеми за компаниите кои сакаат да имаат ученици на практична настава кои по школувањето би ги вработиле како стручен и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 603 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 109 | | | веќе видена

МВР не излегува со детали по вчерашната истрага за финансирањето на претседателската кампања на ВМРО-ДПМНЕ, во која проверуваа документи во неколку фирми, меѓу ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потребно е функционално дуално образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: