По пеналите на Шкендија, Работнички побара ВАР, а Осогово понуди решение


Работнички синоќа загуби со 1:2 дома од Шкендија откако главниот судија на тетовчани им даде два пенала од кои вториот во 90-тата минута. Клубот од Дебар Маало ...
| | веќе видена | слични

Премиер лигата прифати да воведе промени во користењето на ВАР – системот со цел да се подобри арбитражата, но воедно да се забрза процесот на носење конечни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Првиот човек на судиската комисија во англискиот фудбал, поранешниот арбитар Мајк Рајли, им признал на премиерлигашките клубови дека ВАР технологијата треба да ...
| | веќе видена | слични

Еве ти пари. За жена ти се зелените, а има и за децата. За нив се кафените, бил разговорот меѓу двајцата осомничени фудбалски судии во БиХ кои се дел од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По пеналите на Шкендија, Работнички побара ВАР, а Осогово понуди решение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: