ВМРО-ДПМНЕ остaнуваат на страната против се` што е во интерес на граѓаните, против повисоки плати и против вработувања


ВМРО-ДПМНЕ во континуитет потврдуваат дека се против се` што е во интерес на граѓаните. ВМРО – ДПМНЕ претходно покажаа дека се против минималната плата, ...
| | веќе видена | слични

Деновиве сме сведоци на уште едно мегаломанско трошење на државните пари на граѓаните. На страната на Собранието на Република Македонија е објавен Предлог ...
| | веќе видена | слични

11 години ВМРО-ДПМНЕ вршеше масовна партизација на државните институции, а јавната администрација ја третираше како партиска подружница. Денес ВМРО-ДПМНЕ шири ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно член 20-в став 3 од Законот за вработени во јавниот сектор, Министерството за информатичко општество и администрација е должно, најдоцна до 1 октомври ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно во јавноста излегуваат огласи за вработувања на лица во државните институции. Имено сето ова се случува во период кога на повидок се подготовките ...
| | веќе видена | слични

Армијата вработува 125 професионални војници, Агенција за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој распиша оглас за 22 нови работни места, Град ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И власта и опозицијата ги засилија подготовките за предвремените парламентарни избори. Откако минатата недела СДСМ го избраа партискиот генерален секретар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ остaнуваат на страната против се` што е во интерес на граѓаните, против повисоки плати и против вработувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: