Исмаили се обрати на Јавна расправа за Охридскиот Регион


Министерот за култура Хусни Исмаили во обраќањето на Форумот на министрите за култура во рамки на 40-тото заседание на Генералната конференција на УНЕСКО во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за култура Хусни Исмаили во Париз, Република Франција, се обрати на Форумот на министрите за култура, кој се одржува во рамките на 40. заседание на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за култура Хусни Исмаили престојува во Париз каде што ќе учестува на Форумот на министри за култура на тема „Културата и наследството, обновливи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за култура Хусни Исмаили во рамките на работната посета на Руската Федерација, вчера присуствуваше на свеченото затворање на 8. Меѓународен културен ...
| | веќе видена | слични

Министерот Исмаили како дел од своето учество на Форумот, имаше обраќање на панел-дискусијата „Националните медиуми – телевизиите во словенските држави", која ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Северна Македонија се враќа на меѓународната сцена, со зајакнато учество и активности во меѓународните тела, вклучувајќи го и УНЕСКО. Од 2017 година земјата се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На маргините на 8. Санктпетербуршки културен форум, денеска се одржа панел-дискусијата „Националните медиуми – телевизиите во словенските држави" во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Напорите на Северна Македонија и Албанија за заедничко управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион беа во фокусот на разговорот меѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за култура Хусни Исмаили синоќа во рамките на Меѓународниот форум за културна соработка во Санкт Петербург се сретна со неговиот руски колега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 409 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 194 | | | веќе видена

Додека пак вицепремиерот Бујар Османи останува на ставот дека нема потреба од измени на законот и дека следниот чекор треба да биде изградба на капацитети за ...
сите 115 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ Изборот е едноставен, или Заев прифаќајќи ги амандманите на законот за јазици ќе го почитува правото и Уставот, или ќе продолжи да биде ...
сите 165 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 304 | | | веќе видена

Аферата со уништување на инсулин покажува дека се фатени живи во сомнеж за постоење на криминал. Документите несомнено покажуваат дека уништен е инсулин со ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исмаили се обрати на Јавна расправа за Охридскиот Регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: