Кремљ вели дека Моралес не побарал азил во Русија

Проектот за изградба на мост ќе ја надмине изолацијата на сибирскиот регион. Русија планира да изгради мост вреден 1.3 милијарди долари, преку реката Лена и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Припадниците на рускиот мотоциклистички клуб Ноќни волци, кои се блиски до претседателот Владимир Путин, на Антарктикот го развиорија најголемото руско знаме, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Сергеј Чемезов, директор на рускиот „Ростек“, потврди дека Индија извршила уплата на 800 милиони долари како аванс за испораката на противракетниот систем ...
| | веќе видена | слични
9 копии

– Москва е подготвена за разговори со САД – рече синоќа Путин пред новинарите на самитот на БРИКС во Бразил, додавајќи дека во моментов нема планови за средба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 199 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 121 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Првата жена потпретседател на државата, Камала Харис, која е со афроамериканско и индиско потекло, ја надминува родовата бариера во политиката. Сто години ...
сите 244 | | | веќе видена

Не е точно дека 70 проценти од учениците го бојкотираат наставниот процес, туку само дел од нив. Државната матура е изборна, а нашата обврска како Министерство ...
сите 237 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 248 | | | веќе видена

Измените на Законот за лекови и медицински помагала со кој се уредува набавката на вакцините од компанијата „Фајзер“ го поминaа првиот филтер во Собранието со ...
сите 399 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кремљ вели дека Моралес не побарал азил во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: