Верувале или не: Судија досуди шест пенали на еден меч! (ВИДЕО)


Фудбалските репрезентации на Англија и Косово вечерва во Приштина играат меч од квалификациите за Европското првенство 2020, а англиските навивачи кои ...
| | веќе видена | слични

Навивачите на Англија и на Косово се дружеа заедно во Приштина ноќта пред натпреварот. Англичаните денес му гостиуваат на Косово, дуел кој ќе стартува во 18 ...
| | веќе видена | слични

Во последно време ВАР системот добива критики, а додека едни зборуваат за грешките не технологијата, а други за нејзните предности од Израел ни стигнува една ...
| | веќе видена | слични

Англиската и италијанската јавност во последните неколку недели има навистина жестоки и лоши коментари за употребата на ВАР системот во Премиер лигата и Серија ...
| | веќе видена | слични

Работнички синоќа загуби со 1:2 дома од Шкендија откако главниот судија на тетовчани им даде два пенала од кои вториот во 90-тата минута. Клубот од Дебар Маало ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Остануваме целосно посветени на успешното спроведување на пописот, на неговата афирмација во делот на спроведување и поддршка на самиот попис. Оваа поддршка ...
сите 445 | | | веќе видена

Трамп последен пат и се обрати на јавноста во својство на претседател на САД во воздухопловната база Ендрус, каде што се прости од нацијата со проштален говор, ...
сите 223 | | | веќе видена

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 102 | | | веќе видена

Македонија со пораз од Словенија од 21-31 стартуваше во главната фаза на Светското првенство во Египет. Селекторот на нашата репрезентација Данило Брестовац ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Верувале или не: Судија досуди шест пенали на еден меч! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: