Средношколци ги бојадисуваа новите летниковци во ЗОО Скопје

ЈП "Паркови и зеленило" донираше нови летниковци во Зоолошка градина Скопје. Како што информираа од ЗОО Скопје, денеска во акцијата за бојадисување на еден од ...
| | веќе видена | слични

Животните се најблагородни и емпатични суштества. Кај нив не постои дискриминација само затоа што едната срна е бела, затоа што еленчето е кафено или пак затоа ...
| | веќе видена | слични

Водно е едно од омилените места за рекреација на скопјани, но и таму, како и во сите останати делови на градот, сообраќајната култура и почитувањето на ...
| | веќе видена | слични

Расфрлани кеси ѓубре покрај подземните контејнери кај поранешна последна петка во Ново Лисиче, била сликата која утрово ги дочекала жителите од околните ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи се појави фотографија од еден наш сограѓанин кој доби соодветна лекција. Тој своето луксузно возило го паркирал пред контејнерите за смет, ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајната култура, или подобро кажано, недостигот од истата, е неисцрпа тема кога се говори за возачите во Скопје. Несовесните возачи кои неретко блокираат ...
| | веќе видена | слични

Паркирани возила буквално на сите тротоари се секојдневната слика зад ТЦ Буњаковец, каде иако поставените столбчиња го ослободија тротоарот од предната страна, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политичките штабови работат на предизборните агенди. Сериозно е тоа дека овој случај со Законот за јазици се растега во 2 краја, но ниту еден не е пријатен за ...
сите 293 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

По денешното рочиште на случајот „Рекет” од однесување на судијката и обвинителката за организиран криминал при испитувањето на сведоците и обвинетите, станува ...
сите 130 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средношколци ги бојадисуваа новите летниковци во ЗОО Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: