Ласкарци: Сведокот го смени исказот за уредот за манипулација на брзината

Сведок на обвинителството што работел како возач во Дурмо турс на релацијата Гостивар-Скопје, на денешното рочиште за автобуската несреќата кај Ласкарци, беше ...
| | веќе видена | слични

Тахографот или црната кутија во автобусот на „Дурмо турс“ кој поради брзо возење се преврте кај Ласкарци бил со тргната пломба и отворен, за да се стави ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Обвинет во издвоена постапка за несреќата кај Ласкарци призна вина пред судот и доби условна казна затвор од две години, ако во наредните пет не го повтори ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци на 13 февруари годинава во која загинаа 16 лица продолжува на 28 ноември. На денешното рочиште требаше да биде ...
| | веќе видена | слични

Автобусот на „Дурмо турс“ имал уред за манипулација на брзината, тврди возач од компанијата Скопје, 13 ноември 2019 (МИА) – Автобусот на „Дурмо турс“ имал уред ...
| | веќе видена | слични

Дали Факултетот за електротехника и информатички технологии (ФЕИТ) може да врши судско вештачење или не, е прашањето поради кое се прекина денешното судско ...
| | веќе видена | слични

На денешното рочиште требаше да биде сослушан вештакот Јосиф Ќосев од електротехнички факултет, но одбраната реагираше дека тој нема лиценца за вешто лице. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Автобусот на „Дурмо турс“ имал уред за манипулација на брзината за 12-13 километри на час и секој возач можел да го користи кога сака, истакна возач вработен ...
| | веќе видена | слични

По шокантната пресвртница на минатото рочиште за кобната трагедија кај Ласкарци, денеска нови детали. Дека автобусот на смртта на „Дурмо турс“ имал уред со кој ...
| | веќе видена | слични

Во автобусот на „Дурмо турс“, кој се преврте кај Ласкарци, при што загинаа 16 лица, а 38 беа тешко повредени, имало уред за манипулација на брзината за 12-13 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 216 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, вчера ја напушти Белата куќа давајќи ветување на американскиот народ во кое кажа „ние ќе се вратиме“. Но, тој ...
сите 193 | | | веќе видена

Собранието денeска во рамки на продолжението на 29. седница со 62 гласа „за“, без „воздржани“ и без „против“ го донесе Законот за попис на населението, ...
сите 128 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска во Загреб имаа средба со премиерот на Република ...
сите 225 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ласкарци: Сведокот го смени исказот за уредот за манипулација на брзината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: