Во Најроби почнува меѓународната конференција за население и развој

2 копии

Со силни заложби на партнерите да го трансформираат светот преку ставање крај на мајчината смртност, незадоволената потреба за планирање на семејството и ...
| | веќе видена | слични

Кои други патенички сде на сафари во Кенија, освен генералната секретарка на Собранието Цветанка ИвановаПри официјалниот молк од Собранието, Вечер.мк малку ...
| | веќе видена | слични

Во Најроби денеска е последен ден од Самитот за населението и развојот чија тема е „Интензивирање на ветување“ со фокус на оценка на напредокот на примената. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Нашиот свет, на многу начини, длабоко се смени во изминатите 25 години и многу нови проблеми влијаат врз населението и развојот, вклучувајќи ги и климатските ...
| | веќе видена | слични

Генералната секретарка на Собранието Цветанка Иванова е на службено патување во Кенија на Меѓународна Конференција за население и развој во во Најроби, Кенија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на претседателот Стево Пенадаровски, Елизабета Ѓоргиевска присуствуваше на Најроби Самитот кој се одржа на 25-годишнината од Меѓународната ...
| | веќе видена | слични

Во Најроби, Кенија, од 12 до 14 ноември се одржува самит на Фондот на население на ОН (УНФПА) со посебен фокус на реафирмацијата на заложбите од агендата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Сопругата на претседателот на Република Северна Македонија, Елизабета Ѓоргиевска, во Најроби, Кенија, учествува на Најроби Самитот, што се одржува на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 192 | | | веќе видена

Зборот окупатор, „административен или фашистички“, лесно се бруси од спомен плочите и спомениците, а тоа го потврди и премиерот Зоран Заев во неодамнешното ...
сите 279 | | | веќе видена

„Ова се моменти кога се одлучува за иднината на нашите деца и внуци и затоа навистина овој пат треба да реагираме одлучно. Во минатото често пати повторувавме ...
сите 281 | | | веќе видена

Кадарот Владо Бучковски не е никаков скриен ас на Заев во преговорите, туку очаен обид да се најде жртва кому ќе се препише поразот на политиките на премиерот ...
сите 224 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 56 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 489 лица сомнителни и ...
сите 403 | | | веќе видена

ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
сите 53 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, нити сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер. Јас сум Владо Бучковски, поранешниот премиер, кој во ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Најроби почнува меѓународната конференција за население и развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: