Ибрахимовиќ како Сталоне: Златан ја повтори сцената на Роки и Аполо (ВИДЕО)

Договорот на Златан Ибрахимовиќ со Ла Галакси истекува и тој е слободен во изборот на новата средина, а додека траа шпекулациите за неговиот нов клуб тој ужива ...
| | веќе видена | слични

Бразилецот Тиаго Силва во своето последно интервју обелоденил какво влијание имал врз трансферот на Златан Ибрахимовиќ во ПСЖ пред неколку години. Ибра и Силва ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите дефанзивци на денешницата, капитенот на ПСЖ Тијаго Силва, во интервју за „Франс фудбал“ откри како тој влијаел врз одлуката на Златан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Единсон Кавани му истекува договорот со ПСЖ, а според последните информации нема да има продолжување на соработката. Кавани најверојатно ќе прифати богата ...
| | веќе видена | слични

Златан Ибрахимовиќ го заврши престојот во САД. Тој на помалку ироничен начин се прости од навивачите на Лос Анџелес Галакси.Иако има 38 години тој нема намера ...
| | веќе видена | слични

Ибрахимовиќ ја заврши својата приказна во МЛС, синоќа се збогува со ЛА Галакси и сега се очекува да се врати во Европа. Македонија Неколку клубови се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Златан Ибрахимовиќ синоќа и официјално се збогува со Лос Анџелес Галакси, а денеска Фиорентина со интересна објава можеби го најави неговото доаѓање. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

На новинарското прашање „Заев вели дека по промената на владата може да дојде до престанок на случаите на СЈО“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели ...
сите 344 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 219 | | | веќе видена

Анализата што ја направи Демократскиот сојуз, недвосмислено потврдува дека поделбата на шест изборни единици единствено е во корист на шестата единица каде со ...
сите 152 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена

Масовната посетеност докажа дека СДСМ е партија што ги обединува граѓаните и води напред. Над 10.000 граѓани, Македонци, Албанци, Турци, Срби, Власи, Роми, ...
сите 122 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ибрахимовиќ како Сталоне: Златан ја повтори сцената на Роки и Аполо (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: