Дибиров и Гебдан се најдоа во топ пет потези во Лигата на шампионите


По натпреварот со Кјелце во Скопје двајца ракометари на Вардар се најдоа во топ пет потези во седмото коло од Лигата на шампионите. Калифа Гебдан кој бранеше ...
| | веќе видена | слични

Последниот натпревар во Лигата на шампионите во 2019 година Вардар го игра на 1 декември (недела) во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје, кога го пречекува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црногорскиот интернационалец, Мирко Радовиќ го има голот на осмото коло во Лигата на шампионите. Радовиќ му донесе супер драматична победа на нашиот Еурофарм ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еурофарм Работник со гол на Радовиќ во последните секунди го победи Савехоф со 32:31. Токму голот на Мирко Радовиќ е прогласен за најдобар во ова коло од ...
| | веќе видена | слични

Tимот на Еурофарм успеа да се израдува на втората победа во Лигата на шампионите откако вчера во Битола го победи Савехоф. Еурофарм после првото полувреме на ...
| | веќе видена | слични

По саботниот пораз на „Вардар“ од „Киелце“ во Полска со десет гола разлика, синоќа ракометарите на „Еурофарм Работник“, вториот македонски претставник во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 183 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 411 | | | веќе видена

Наутро ќе има услови за појава на магла по котлините. Преку денот ќе биде сончево со локална облачност и со слаб претежно југоисточен ветер. Преку ноќта од ...
сите 244 | | | веќе видена

 На почетокот на новиот милениум, Далај Лама објавил осумнаесет правила за просперитетен и среќен живот, што сите луѓе со добра волја, без оглед на религијата ...
сите 128 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дибиров и Гебдан се најдоа во топ пет потези во Лигата на шампионите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: