Боливискиот претседател Моралес поднесе оставка по заканите од воениот врв


Боливискиот претседател Ево Моралес соопшти дека дава оставка, oткако претходно денеска доби закани од воениот врв кој побара од него да се повлече од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Жителите на неколку боливиски градови пријавиле дека имаат недостиг од храна и бензин заради протестите на приврзаниците на соборениот претседател Ево Моралес. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Новите власти во Боливија најавуваат покренување „специјален апарат на обвинителството“ кој ќе биде одговорен за притворање на пратеници и други лица поврзани ...
| | веќе видена | слични

Боливиските власти со хеликоптер испратија основни прехрамбени продукти во главниот град Ла Паз додека земјата се соочува со недостиг на храна и гориво, ...
| | веќе видена | слични

Боливиските власти испратиле хеликоптери со основни намирници во главниот град Ла Паз, среде извештајот за недостиг на храна и гориво, пренесува „Би-би-си“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 23 лица загинаа, а 700 се повредени од почетокот на протестите во Боливија, соопшти Меѓуамериканската комисја за човекови права што функционира во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мислам дека е многу невкусно лични имиња да се користат во предизборна кампања. Доколку кој било има замерка на моето постапување тоа треба да го пријави. Ако ...
сите 355 | | | веќе видена

Обвинителката Русковска од Антонио Милошоски барала и доколку може да посочи сведоци за објавените аудио-материјали од негова страна за да се забрза предметот ...
сите 132 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Боливискиот претседател Моралес поднесе оставка по заканите од воениот врв

Од:
До кого (е-маил):
Порака: