Мицкоски: Македонија треба да ја искористи секоja можност за подобро на граѓаните


Единствена алтернатива за Македонија е Европската Унија – порача лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски коментирајќи го состанокот во Охрид за т.н „Мал ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Франција најпрво ги очекува реакциите на нон-пејперот од земјите-членки, но исто така со големо внимание ќе ги сослуша и забелешките и од македонската страна, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МИА дојде до писмените одговори на кандидатот за еврокомесар за проширување, Оливер Вархелји, кои му беа упатени откако минатиот четврток не успеа да ги убеди ...
| | веќе видена | слични

Во дебатата на Слободна ТВ потпретседателот на Советот на Амбасадори Мухамед Халили ја истакна важноста на „Нон пејперот“ на Франција затоа што, како што вели, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

 Рускиот амбасадор во ЕУ Владимир Чижов го поздрави противењето на францускиот претседател Емануел Макрон кон проширувањето на унијата, што покажува како Кремљ ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Здружението за меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ им се заблагодарува на европските лидери и на комесарите на иституциите на Европска Унија за нивната ...
| | веќе видена | слични

Откако Франција го достави таканаречениот нон-пејпер до земјите членки на Унијата во кој бара обновен пристап во процесот на проширување со земјите од Западен ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот Совет во заминување Доналд Туск е единствен кандидат за претседател на најголемата полтичка групација во Европа, Европската народна ...
| | веќе видена | слични

Францускиот нон пејпр предизвика неофицијална дебата во бриселските дипломатски кругови. И покрај поддршката на актуелниот пристап на ЕУ во однос на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Орце Камчев кој денеска во улога на сведок даваше исказ во Кривичниот суд, каде продолжи судењето за случајот „Рекет“, како што рече, уште во август дознал ...
сите 556 | | | веќе видена

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 393 | | | веќе видена

Додатокот за доверливост, повисок и од основната плата што ја земале обвинителите на СЈО го нема во нивните анкетни листови, вели за телевизија ...
сите 57 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 57 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 135 | | | веќе видена

Претставници на актуелната владеачка партија во Грција сѐ почесто изјавуваат дека не се баш најсреќни со Преспанскиот договор и дека е штетен за Грција. Од ...
сите 289 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 224 | | | веќе видена

Сестрата на Орце Камчев, Кристина Камчева-Стојческа пред две недели се повлекла од управителската функција во фирмата Монт, во која денеска инспектори ја ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Македонија треба да ја искористи секоja можност за подобро на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: