(Видео) Јанушев: Неспособната власт 3 години не успеа да го заврши патот Крупиште-Пробиштип


Она што жителите на Пробиштип замолуваат да биде пренесено и секако ние како ВМРО-ДПМНЕ земаме обврска сето тоа да го преточиме во нашата изборна програма за ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на својот фејсбук профил сподели информација во која вели дека голем пријател на Република Македонија му кажал ...
| | веќе видена | слични

Имаме проблем со Зоран Заев кој ветува сè живо на секаде и никому не вика не – ова е кажано од пријател на Република Македонија!, вели генералниот секретар на ...
| | веќе видена | слични

Имаме проблем со Зоран Заев кој ветува се живо на секаде и никому не вика не - ова е кажано од пријател на Република Македонија! За разлика од него (од Заев) ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ во Трилинг на ТВ 24 истакна дека и меѓународната заедница е запознаена со криминалите на СДСМ. Тој посочи дека меѓународните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во емисијата „Трилинг“ на телевизија 24 гостуваше Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, кој рече дека неговата партија ќе коалицира со секој кој ќе ...
| | веќе видена | слични

Доколку имаме мнозинство потребно во Собранието на Република Македонија за промена на уставот, да, ќе го направиме тоа. Дококу имаме 80 пратеници и доколку ...
| | веќе видена | слични

Нашата програма ќе се базира на работа, работа и само работа на сите полиња исто како да го имаме добиено датумот, исто како да бркаме исполнување на сите ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во вечерашното гостување во емисијата „Трилинг“ на 24 телевизија говореше за подготовките и ставовите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кој ги објави аудио снимките на „Јутуб “ – дали тоа е гласот на бизнисменот Орце Камчев и со кого разговара?! Обвинителството во нов предмет истражува дали ...
сите 523 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 128 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 392 | | | веќе видена

Жозеп Мариа Бартомеу, претседателот на Барселона останува сигурен во тоа дека шесткратниот освојувач на „Златната топка“ својата кариера ќе ја заврши на „Камп ...
сите 222 | | | веќе видена

Претставници на актуелната владеачка партија во Грција сѐ почесто изјавуваат дека не се баш најсреќни со Преспанскиот договор и дека е штетен за Грција. Од ...
сите 171 | | | веќе видена

Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Јанушев: Неспособната власт 3 години не успеа да го заврши патот Крупиште-Пробиштип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: