Меси ја победи Селта (Видео)


3 копии

Лео Меси во саботата имаше нова партија за паметење, постигна хет-трик против Селта со два гола од слободен удар, а медиумите од Шпанија сега пишуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Алина Дорофеева постигна мајсторски гол од слободен удар со удар што многу потсетува на тие на Лионел Меси. Репрезентативката на Азербејџан хируршки прецизно ...
| | веќе видена | слични

Четири голови и две асистенции забележаа македонските фудбалери кои настапуваат во странство изминатиов викенд. Албанија Стружанецот Егзон Белица донесе ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Барселона минатата сабота пред своите навивачи на „Камп Ноу“ славеа против Селта Виго со 4:1 во рамките на 13-то коло од шпанска Примера. ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси и изминатиов викенд беше еден од главните играчи во Европа. Капитенот на Барселона даде хет-трик во победата над Селта Виго од 4:1. Два погодоци ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

На снимките се слуша како тој бара контакт со Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев и вели дека ако не се заврши работата, „ќе крварат сите“. „Ако треба крв, ...
сите 673 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 482 | | | веќе видена

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 173 | | | веќе видена

Денес караванот „Обнова на Македонија“ се наоѓа во Дебар на отворени и директни средби и разговори со граѓаните на Дебар и жителите на околните села. Токму ...
сите 243 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави ревидирање на Законот за јазици во согласност со забелешките на Венецијанската комисија. „Законот за јазици ќе биде ревидиран, а ...
сите 103 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси ја победи Селта (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: