ФЕД куп: Барти го израмни резултатот во дуелот со Франција

Лионел Меси е како Дедо Мраз за 300 сегашни и поранешни играчи, а бројката само може да расте во иднина со секој нов европски трофеј на Барселона. По неговиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хуан Карлос Хередиа откри дека од Барселона добива доживотна плата поради тоа што му помогнал на клубот да освои европски трофеј. Аргентинецот играше во ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Барселона покажа дека со право нејзиното мото е „Mesce un club“ (повеќе од клуб) и мисли на своите херои кои помогнаа клубот да стане еден од ...
| | веќе видена | слични

Хуан Карлос Хердиа откри дека од Барселона добива доживотна плата поради помагањето на клубот да стигне до европската титула. Аргентинецот играше заедно со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 419 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 435 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 288 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Прашањето за Гоце Делчев е отворено во комисиите уште во ноември минатата година, меѓутоа направени се некоку обиди. Мислам дека во однос на содржината во ...
сите 70 | | | веќе видена

Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е ...
сите 184 | | | веќе видена

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФЕД куп: Барти го израмни резултатот во дуелот со Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: