Продолжен рокот за поднесување барања за користење средства за мерката „Диверзификација на фарми и развој на мали бизниси“


По барање на заинтересираните странки, Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, го продолжи рокот за аплицирање за мерката ...
| | веќе видена | слични

Медарската дејност во Македонија има голема иднина – беше потенцирано на Меѓународниот натпревар за медот кој се одржа викендов во Тетово. На Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, денеска присуствуваше на првиот Меѓународен натпревар за квалитет на мед „TETOVO HONEY ...
| | веќе видена | слични

Македонските пчелари произведуваат квалитетен мед, но тој засега претежно се продава на домашнот пазар, за негов извоз недостасува поголемо производство. На ...
| | веќе видена | слични

Во голем број категории на производство на мед беа доделени златни, сребрени и брознени медали. – Сите мостри што беа испратени поминаа две фази-лабораториска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Телото за управување со ИПАРД ја продолжува Кампањата за публицитет на Програмата со нови инфо денови во согласност со продолжувањето на рокот за аплицирање за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонска делегација, предводено од директорот на Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој (АФПЗРР), Николче Бабовски вчера и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера и денес во Хелсинки се оддржува 46-тата по ред „Конференција на директорите на Платежните Агенции во Европската Унија“. Македонската делегација ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 181 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 585 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 279 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 188 | | | веќе видена

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 200 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжен рокот за поднесување барања за користење средства за мерката „Диверзификација на фарми и развој на мали бизниси“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: