Продолжен рокот за поднесување барања за користење средства за мерката „Диверзификација на фарми и развој на мали бизниси“


По барање на заинтересираните странки, Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, го продолжи рокот за аплицирање за мерката ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Нефрус Челику заедно со министерот без ресор задолжен за регулатива за ...
| | веќе видена | слични

Исен Џемаили министер за инвестиции, кажа увидот во работите на хидро-мелиоративниот систем е дел од активностите кои Владата ги спроведува пред седницата која ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска на сметките на 7.101 субјекти исплати 27.069.000 денари, изјави Зоран Атанасов, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ го остварува најавеното во својата програма и за прв пат се исплатени субвенции повисоки за 30 насто на секој фармер што во споредба со претходната година ...
| | веќе видена | слични

Како одговорна партија ги реализираме заложбите за развој и унапредување на земјоделството и повеќе пари кај земјоделците. Продолжуваме со редовна, навремена ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференцијата на Зоран Атанасов, претседател на Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство „Како одговорна партија ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 208 | | | веќе видена

Исклучувањето на мерните станици, затворањето на Југохром каде 1200 луѓе останаа без работа и поставување на заменик министер за здравство нема да ги реши ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжен рокот за поднесување барања за користење средства за мерката „Диверзификација на фарми и развој на мали бизниси“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: