Навивачите на Вардар го „неутрализираа“ Карачиќ со величествениот пречек во „Јане Сандански“


Дербито на ракометната Лига на шампиони меѓу Вардар и Кјелце беше прво гостување на Игор Карачиќ како член на полскиот првак, односно како противник на екипата ...
| | веќе видена | слични

Вардар го победи Мотор со 44-37, но најверојатно го загуби и Кристијан Дисингер. Германскиот интернационалец го повреди скочниот зглоб на овој меч и им се ...
| | веќе видена | слични

Изминатиот викенд Вардар и Кјелце одиграа драматичен натпревар кој на крајот заврши без победник (28:28). Ова беше посебен натпревар Игор Карачиќ кој со својот ...
| | веќе видена | слични

Денес прес конференција пред натпреварот во СЕХА лигата со Мотор Запорожје одржаа тренерот на Вардар, Едуард Кокшаров и капитенот Стојанче Стоилов. Како и што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тренерот на Вардар, Едуард Кокшаров во пресрет на задутрешниот меч од регионалната ракометна СЕХА лига против Мотор Запорожје, најави дека повеќе минутажа ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 187 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 71 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 364 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 67 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд. Наутро со услови за појава на магла по котлините. Утринската температура ќе ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Навивачите на Вардар го „неутрализираа“ Карачиќ со величествениот пречек во „Јане Сандански“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: