Гедбан издоминира на голот, Вардар и Кјелце ги поделија бодовите во драмата во Скопје

По исклучително важната одбрана во големото финале со Веспре, Гедбан ова попладне ја имаше убедливо најдобрата партија во дресот на Вардар, со која му овозможи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ако на отворањето на осмото коло во Лигата на шампионите Татран Прешов претрпе тежок пораз од Спортинг со 15 гола разлика, вечерва вториот португалски ...
| | веќе видена | слични

Вардар и покрај проблемите со повредени играчи го прегази Мотор Запорожје со 44:37 во најефикасниот меч сезонава во СЕХА Лигата. Вистинска ревија на голови и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 187 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 182 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 71 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 364 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 67 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд. Наутро со услови за појава на магла по котлините. Утринската температура ќе ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гедбан издоминира на голот, Вардар и Кјелце ги поделија бодовите во драмата во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: