Ирак: Во протестите загинаа четири лица, а 108 се повредени


4 копии
2 копии
2 копии

Една необична ситуација на антивладините протести во Ирак го заобиколи светот. Имено, маж одучил да го прошета својот лав на протестите против владата во Ирак. ...
| | веќе видена | слични

Најмалку четири лица се убиени, а 62 повредени во судирите меѓу демонстрантите и ирачките безбедносни сили во Багдад.Неименувани официјални лица изјавија дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку две лица загинаа, а 42 се повредни во судирите помеѓу демонстрантите и припадниците на ирачките безбедноснии сили во Багдад. судирите избиле во ...
| | веќе видена | слични

Тројца демонстранти починаа утринава, откако беа удрени  директно во главата со боци  со солзавец , а уште едно лице почина од повредите здобиени од шок бомба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Протестите против ирачките власти продолжија и денеска во Багдад и во јужниот дел на земјата, кога властите се под зголемен притисок на ОН за започнување на ...
| | веќе видена | слични

Десетици илјади луѓе со денови протестираат низ Ирак, а десетици загинаа во судирите со безбедносните сили. Демонстрантите бараат реформа на политичкиот систем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 114 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 424 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ирак: Во протестите загинаа четири лица, а 108 се повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: