Мицкоски: Свесен сум дека не можеме се да решиме, но тоа што ќе го ветиме треба да го испорачаме


Луѓето од власта, кои треба да бидат пример како еден политичар да се однесува, денес водат политика на кради и бегај. Тоа е политиката на СДСМ и Зоран Заев. ...
| | веќе видена | слични

Заев вети еднаква застапеност на жените на изборните листи на СДСМ на претстојните избори, Мицкоски извади морален кодекс со десет правила на однесување за ...
| | веќе видена | слични

На дваесет и осмата годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ се обрати и Хавиер Хуртадо Мира, претседател на демократската младинска ...
| | веќе видена | слични

Ќе го почнам ова денешно обраќање, со еден цитат кој совршено се вклопува со денешните мигови „Времето е неподносливо тешко, проблемите надвиснале, но не ...
| | веќе видена | слични

На дваесет и осмата годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ се обрати и Хавиер Хуртадо Мира, претседател на демократската младинска ...
| | веќе видена | слични

„Еден новинар ме праша што очекувате од младите на овие избори… Јас му одговорив дека очекувам тие, сите вие во оваа преполна сала да бидете свои единствени, ...
| | веќе видена | слични

Јас верувам во принципи и вредности и силно ќе се залагам за нив. Со овие зборови претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски им даде ветување на младите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и ...
сите 489 | | | веќе видена

Министерството за здравство вчера регистрираше 1288 нови случаи на ковид-19 и 1078 оздравени пациентиВчерашниот ден беа забележани и голем број починати, ...
сите 368 | | | веќе видена

Стадионот „Ацтека“ во Мексико сити е местото на кое Диего Армандо Марадона ги имаше своите најблескави моменти во репрезентативната кариера, па Мексиканците во ...
сите 279 | | | веќе видена

Не можеме да го прифатиме оваа омаловажување на нашата борба и не можеме да прифатиме ревизија на општо прифатената оцена за Втората светска војна, велат од ...
сите 221 | | | веќе видена

Иранските компании наскоро ќе започнат со тестирање на вакцината против коронавирус врз луѓе, изјави официјалната претставничка на Министерството за здравство, ...
сите 225 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Свесен сум дека не можеме се да решиме, но тоа што ќе го ветиме треба да го испорачаме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: